Prodlužování a zhušťování vlasů

10.03.2013 16:41

Nové trendy přichází každým rokem nejen ve světě módy, ale také ve světě účesů. Dlouhé a husté vlasy jsou ale vidět na molech snad všech módních přehlídek každý rok. Dlouhé vlasy navíc dodávají půvab a ženskost i jednoduchému stylu oblékání.

Prodlužování a zhušťování vlasů je dnes již obvyklým způsobem jak rychle změnit svůj vzhled a pozvednout si sebevědomí a mít krásné zdravé a husté vlasy. Nejdůležitější je zvolit tu nejsprávnější metodu, tedy šetrnou, bezpečnou a cenově dostupnou.

Metoda prodlužování vlasů spočívá v přidání vlasových pramínků mezi vlastní vlasy. V oboru prodlužování vlasů se jedná se o pevné a dlouhodobé spojení, které je šetrné k vašim vlasům a nenápadné pro okolí. Vlasy jsou vzájemně propojeny tenkým plastem a tvoří pevný mechanický spoj, při němž nedochází k poškození vlastních vlasů.

Takto prodloužené vlasy odrůstají přirozeně s vašimi, takže je nutné v rozmezí dvou až čtyř měsíců vlasy ze spojky uvolnit a posunout zpět. Velkou výhodou této metody je, že se tyto vlasy dají opakovaně použít a aplikovat v nezměněné délce. Zákaznice si tedy nemusí při každé návštěvě pořizovat nové vlasy, jak tomu bývá u jiných způsobů prodlužování vlasů. Počet aplikovaných pramenů je individuální, hodně záleží na tom, jaké máte vlastní vlasy, na jejich střihu, hustotě, délce a kvalitě. Prodloužení vlasů umíme již při délce pěti centimetrů vlastních vlasů.

Další úprava, kterou si v našem kadeřnictví můžete pořídit, je zhušťování vlasů. Při zhušťování vlasů je princip uchycení stejný jako u prodlužování vlasů, ale použité prameny jsou ve stejné délce jako Vaše vlastní vlasy. Vaše vlasy zůstanou v nezměněné délce, budou ale hustší a pro vás snadněji upravitelné. Součástí této služby je také úprava do konečného tvaru a účesu podle Vašeho přání. Prodloužené nebo zhušťené vlasy vás v ničem neomezují. Můžete je natáčet, fénovat, žehlit do hladkého slušivého účesu nebo naopak je mít přirozeně kudrnaté. Také koupání, pobyt u moře a sportovní aktivity jsou samozřejmostí.

V našem kadeřnictví pracujeme výhradně s pravými vlasy evropského původu. Při prodlužování vlasů se totiž evropské vlasy Vašim vlasům dokonale přizpůsobí. Evropské vlasy jsou nejkvalitnější a nejžádanější. Bývají jemné a s menším průměrem. V Evropě se k prodlužování vlasů již jiné prakticky nepoužívají. Můžeme se k nim chovat skoro stejně, jako k vlastním a také je lze téměř libovolně upravovat. Pravdou je, že evropské vlasy jsou poněkud dražší než ostatní typy vlasů. Jeden pramínek však vydrží při správné péči i 2 až 3 roky. Proto nám nakonec při dlouhodobém prodloužení evropské vlasy vyjdou levněji než asijské či indické, které musíme měnit mnohem častěji.